Własny e-sklep – jak wybrać platformę?

Dzięki założeniu i prowadzeniu własnego sklepu internetowego można zarobić spore pieniądze. Duży zysk jest jednak tożsamy z ciężką pracą, ciągłym trzymaniem ręki na pulsie i podejmowaniem właściwych decyzji. Istotne dla przyszłych zarobków jest również wybranie odpowiedniej platformy do założenia sklepu.

Co oznacza właściwy wybór platformy?

Obecne sklepy internetowe nie pracują same na siebie – wysokość zysków zależy od tego, jak wiele pracy włożysz w regularne działania związane z promocją, odpowiednim marketingiem, tworzeniem wartościowego contentu. Jednak odpowiednia platforma może nie tylko posłużyć jako dobra i stabilna lokalizacja sklepu, ale także zautomatyzować część pracy i odciążyć cię od wyjątkowo żmudnych zajęć. Teoretycznie cokolwiek nie wybierzesz, zyskasz porządne narzędzie z wieloma funkcjami, ale lepiej jest podjąć rozważną decyzję, niż zdecydować się na coś pochopnie i później żałować dokonanego wyboru.

Zanim założysz sklep

Własny e-sklep – jak wybrać platformę?Nie warto się spieszyć z założeniem sklepu internetowego, bo pośpiech jest złym doradcą i niekoniecznie pozwoli ci podjąć tę najwłaściwszą decyzję. Chęć rozpoczęcia działalności jak najszybciej może być spowodowana zapałem, zainteresowaniem zyskami lub jeszcze czymś innym, ale naprawdę nie warto dokonywać pochopnie wyboru. Musisz wiedzieć, że nie istnieje idealna platforma sprzedaży przez internet. Często o ilości zalet będących w twoim zasięgu decyduje prozaiczna sprawa – pieniądze. Gdy dysponujesz dużą gotówką, możesz zlecić wybranej firmie stworzenie sklepu spełniającego twoje indywidualne wymogi. Przy mniejszym budżecie wiadomo, od razu mniej więcej wiesz, co wybierasz i musisz decydować pomiędzy opcjami o różnych, niekoniecznie wartościowych dla ciebie możliwościach. Przy takim porównaniu teoretycznie jedyną dobrą decyzją wydaje się skorzystanie z przygotowania sklepu na zamówienie, ale nie jest tak różowo, jak wygląda. Opcja ta nie tylko jest dużo droższa, ale też niekoniecznie naprawdę spełnia oczekiwania, bo twórcy e-sklepów korzystają z darmowych programów, darmowych licencji, nieco je modyfikują i w rezultacie nie otrzymujesz praktycznie niczego nowego – za to sporo przepłacasz.

Pół-samodzielność

Dość fajnym pomysłem, pomijającym niekorzystne efekty wyborów opisanych powyżej, jest połączenie samodzielnej pracy z rozwiązaniami dostępnymi w internecie jako „gotowce”. Istnieje kilka bardzo dobrych platform zupełnie za darmo, do których można dokupić niezbędne oprogramowanie lub wynająć usługi dobrego specjalisty, który wykona najtrudniejsze zadania. Są to platformy:

– Magento

– Presta

– WordPress z wtyczką WooCommerce

Oprogramowanie dostępne pod tymi markami jest zupełnie darmowe i oparte na otwartej licencji, co daje nieskończone pole do popisu. Dzięki takiemu wyborowi zyskujesz maksymalną możliwą konfigurowalność sklepu oraz dużą wygodę, zwłaszcza jeśli masz sporo czasu, chęci i/lub możesz liczyć na dobrych fachowców. Wybór jednej z tych trzech platform może nie być łatwy, dlatego po raz kolejny odwodzę od podejmowania pochopnej decyzji. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ich możliwościami, obejrzeć interfejs, ocenić mniej więcej przydatność dostępnych narzędzi itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here