Obecnie wiele osób hoduje zwierzęta. Z tego powodu medycyna weterynaryjna nieustannie się rozwija. Najlepszym potwierdzeniem postępu są powstające metody, dzięki którym możemy monitorować zdrowie naszych pupili. Warto więc poznać podstawowe badania zwierząt, jakie warto wykonać w laboratorium.
Informacja o ogólnym stanie organizmu
Do niedawna stan zdrowia zwierzęcia oceniało się na podstawie występujących objawów. Teraz jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę, że podobnie jak w przypadku ludzi, wiele chorób u naszych pupili przebiega bez wyraźnych symptomów. Dlatego jednym z najbardziej potrzebnych badań, w które powinniśmy zainwestować, jest morfologia oraz biochemia krwi. Tego typu forma diagnostyki pozwala na zobrazowanie ogólnego stanu organizmu zwierzęcia i wykrycie różnych nieprawidłowości, którymi mogą być zaburzenia pracy narządów wewnętrznych czy stany zapalne. Ma to szczególne znaczenie, jeśli nasz pupil jest w trakcie choroby lub w niedługim czasie będzie przechodził zabieg operacyjny. Warto zatem udać się do jednego z laboratoriów, które zostało dobrze wyposażone przez firmę taką jak np. https://weterynaria.cormay.com/. Tym samym możemy być pewni, że badania, jakie zleciliśmy, zostaną wykonane w sposób dokładny i profesjonalny.
Zdrowie układu moczowego oraz obecność pasożytów
Oprócz pomiarów krwi w diagnostyce zwierząt istotne jest kontrolowanie stanu układu moczowego. Z tego powodu kolejnym rodzajem analizy, w który musimy zainwestować, jest badanie moczu. Ten typ działania będzie konieczny przede wszystkim, kiedy nasz pupil wykazuje objawy choroby związanej z układem moczowym. Poza tym urynę należy również sprawdzać u zwierząt, które cierpią na cukrzycę. Na liście podstawowych badań powinniśmy także uwzględnić analizę kału pod kątem obecności pasożytów. Ma to duże znaczenie, ponieważ wiele z tych organizmów powoduje schorzenia nie tylko u zwierząt, ale w przypadku bezpośredniego kontaktu może przenosić się na ludzi. Warto więc zainwestować w kompleksową diagnostykę swoich pupili.