Studia podyplomowe - co to?

Wybór kierunku studiów może być kluczową decyzją, która będzie miała wpływ na karierę. Czasem jednak zdobycie tytułu licencjatu czy magistra nie wystarczy, aby podjąć wymarzoną pracę. Co dają studia podyplomowe i czym są?

Studia podyplomowe, czyli jakie?

Studia podyplomowe różnią się od innych form kształcenia. Możesz przystąpić do nich zarówno po zakończeniu dyplomu studiów licencjackich, jak i magisterskich lub inżynierskich. W zależności od kierunku, trwają około 2 lat i tak jak w przypadku uczelni wyższych, kończy się egzaminem lub obroną pracy podyplomowej. Studia podyplomowe są nastawiona na większą praktykę i poszerzanie aktualnie zdobytej wiedzy. Może się to przełożyć na liczne sukcesy. Właśnie dlatego studia podyplomowe są płatne. Chcesz wybrać wymarzony kierunek? W zapewnieniu sobie środków na edukację mogą pomóc Tobie takie firmy jak Lendup, proponując dogodne pożyczki.

Studia podyplomowe zamiast magisterskich

Jeśli masz dyplom licencjata i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, możesz wybrać właśnie studia podyplomowe. W zależności od kierunku, mogą być one krótsze. Główną zaletą studiów podyplomowych są zajęcia w weekendy. Dzięki temu, już po zyskaniu dyplomu licencjata, możesz przystąpić do pierwszej poważnej pracy, a w weekendy doskonalić swoje umiejętności. Rynek pracy jest dość specyficzny, szczególnie dla młodych ludzi. Im szybciej zdobędzie się doświadczenie w pracy, tym lepiej dla kariery zawodowej. Dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie pracy tuż po zakończeniu studiów licencjackich. Jeśli kwoty studiów podyplomowych znacznie przewyższają zarobki, może pomóc firma Lendup.

Nowy zawód? Nie ma problemu

Jeśli chcesz doskonalić swoje umiejętności z zupełnie innego zakresu niż do tej pory lub poszukujesz nowej ścieżki kariery, studia podyplomowe to doskonały wybór. To świetna szansa na przebranżowienie się. Dotyczy to osób, które nie są zadowolone ze swojej dotychczasowej pracy lub chcą zdobyć jeszcze więcej doświadczenia i wiedzy. Studia podyplomowe wybierają także pracownicy, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, np. z możliwością szansy na awans w pracy. Pomogą wtedy specjaliści znajdujący się na uczelni oraz zajęcia praktyczne. Poszerzą one wiedzę, co da możliwość rozwoju w pracy. Na studiach można także poznać wielu ciekawych ludzi, z którymi w późniejszym czasie warto podjąć współpracę. Grupy na studiach podyplomowych są z reguły o wiele mniej liczne niż w przypadku studiów licencjackich czy magisterskich. To zdecydowanie sprzyja dobrym relacjom pomiędzy ludźmi.

Koszt studiów podyplomowych wynosi kilka tysięcy. Rocznie może to być od 3 do 6 tysięcy. Powstaje wiele nowych kierunków na uczelniach, a oferta edukacyjna jest cały czas poszerzana i dostosowuje się do realiów na rynku pracy. Ważny jest także wybór uczelni. Im bardziej prestiżowa, tym większy koszt oraz szanse na bycie docenionym przez pracodawcę. Jeśli zależy Ci na rozwoju w sprawdzonej placówce, finansowo pomoże firma Lendup. Dopasuje ofertę do Twoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here