Ranking kont firmowych

Podjęcie decyzji o założeniu konta firmowego może być trudne i budzić wiele wątpliwości. Jeżeli nie masz pewności, jaka oferta będzie najlepsza dla Twojej firmy, warto skorzystać z dostępnych narzędzi finansowych. Ranking kont firmowych może być jednym z nich. Sprawdź, jak to działa i na co zwrócić uwagę?

Ranking kont firmowych

Na początku warto zaznaczyć, że żadna ustawa nie nakłada na przedsiębiorców obowiązku założenia konta firmowego. Należy jednak zwrócić uwagę, że ten produkt może ułatwić Ci wyodrębnienie finansów prywatnych i biznesowych. Obowiązek założenia konta firmowego mają przedsiębiorcy z “białej listy podatników VAT”. Ten produkt będzie jednak idealnym rozwiązaniem bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Rachunek przeznaczony do finansów firmy pomoże Ci zapanować nad swoimi finansami. Dodatkowo łatwiej będzie Ci dopełnić formalności względem Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ranking kont firmowych zawiera najważniejsze informacje na temat najkorzystniejszych produktów dostępnych w bankach. Każda oferta jest przeanalizowana i opracowana przez ekspertów.

Dzięki nim możesz szybko podjąć decyzję, która oferta będzie najlepsza. Pamiętaj przy tym, aby zawsze zweryfikować te informacje na stronie banku. Jeżeli wszystko się zgadza, możesz przejść do składania wniosku. Czy to naprawdę takie proste? Czy wysokość opłat to najważniejsze kryterium?

Co będzie najważniejsze podczas selekcji dostępnych ofert?

Większość klientów indywidualnych i biznesowych zwraca uwagę przede wszystkim na opłaty. Wśród nich pojawiają się te za prowadzenie konta firmowego, karty płatniczej, wypłat z bankomatów, realizację stałych zleceń do ZUS i US. Wszystkie te informacje zawiera ranking kont firmowych. Po przejściu na ogólną stronę zestawienia znajdziesz podstawowe dane o kosztach. Możesz zauważyć, że większość ofert zawiera te same informacje. Większość z tych opłat wynosi dokładnie 0 zł. Dlatego też koszt prowadzenia i korzystania z kont firmowych nie jest najistotniejszy. Jak w takim przypadku wybrać najlepszą ofertę dla swojego przedsiębiorstwa? Po przejściu do szczegółów każdego z kont firmowych otrzymasz znacznie więcej informacji.

Wśród nich pojawiają się podstawowe dane na temat sposobu składania wniosku. Zazwyczaj proces ten odbywa się online, ale nie zawsze istnieje taka możliwość. Dodatkowo szczegóły oferty zawierają najważniejsze informacje na temat: kosztów związanych z utrzymaniem karty płatniczej, cech charakterystycznych każdej oferty. Na liście rankingowej znajduje się również odnośnik do formularza wniosku. Dzięki temu nie musisz martwić się poszukiwaniem oferty  samodzielnie. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo czasu. Pozostaje jeszcze jedna kwestia do przeanalizowania.

Ranking kont firmowych a promocje

Ranking kont firmowych zawiera również informacje na temat dostępnych promocji. W zależności od decyzji banku możesz spotkać się z różnymi formami ofert promocyjnych. Wśród nich pojawiają się, na przykład premie pieniężne. Takie bonusy oferuje na przykład Bank Pekao oraz Santander Bank. Zwróć jednak uwagę, że premia pieniężna będzie dostępna dopiero po spełnieniu kilku ważnych warunków. Wśród nich pojawiają się między innymi: samo otwarcie rachunku firmowego w banku, na selfie lub w inny sposób, za podpisanie umowy o dodatkowe produkty, na przykład terminal płatniczy. Dodatkowe środki finansowe można otrzymać również za wymianę walut między rachunkami czy też zaciągnięcie kredytu firmowego z gwarancją BCK de-minimis.

Pamiętaj, że część promocji jest obwarowana terminami ważności. Zwróć uwagę, aby nie przegapić atrakcyjnej oferty.

Jak dopełnić formalności i założyć konto firmowe?

W zależności od tego, jaki bank wybierzesz, możesz złożyć wniosek na cztery różne sposoby. Pierwszy z nich to skorzystanie z aplikacji mobilnej i potwierdzenie tożsamości za pomocą selfie lub nagrania. Drugie rozwiązanie to po prostu przejście na stronę internetową i uzupełnienie najważniejszych informacji w formularzu wniosku. Kiedy to zrobisz, masz szansę na podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera, bez konieczności wizyty w oddziale stacjonarnej. Niektóre banki wprowadzają również trzeci sposób wnioskowania za pomocą rozmowy wideo. Są to nowoczesne rozwiązania. Warto jednak pamiętać również o tradycyjnym rozwiązaniu, jakim jest udanie się do oddziału stacjonarnego i podpisanie umowy podczas spotkania z doradcą. W każdym z tych przypadków należy potwierdzić swoją tożsamość, a po podpisaniu umowy aktywować produkt.

Co ważne, jeżeli zależy Ci na ograniczeniu formalności do minimum oraz zaoszczędzeniu czasu, warto wybrać jedną z form wnioskowania za pomocą internetu. Sam fakt możliwości złożenia wniosku w dowolnym miejscu i czasie jest niewiarygodnym udogodnieniem. Jeżeli masz mało czasu i nie chcesz przerywać swoich obowiązków zawodowych w celu dopełnienia formalności, skorzystaj z oferty online. Kurier zgłosi się do Ciebie zazwyczaj w ciągu 48 godzin. Choć ze względu na sytuację pandemiczną, aktualnie czas oczekiwania na kuriera może się przedłużyć nawet do 5 dni roboczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here