Pożyczaj bezpiecznie

Wysyp ofert kredytowo-pożyczkowych w ostatnich latach to zdecydowany plus dla klientów, którzy mają szansę wybierać z coraz większej puli ofert. Rosnąca liczba firm pożyczkowych przekłada się bowiem także na konkurencyjność ofert. Pożyczkodawcy nie licytują się między sobą już tylko na atrakcyjność oprocentowania i wysokość rat, lecz także na coraz bardziej uproszone formuły wniosków kredytowych. 

  1. Pożyczanie w internecie jest dziecinnie proste, wymaga jednak od klienta sporej uwagi.
  2. Warto szczegółowo przyjrzeć się rozważanej ofercie, zanim podejmie się ostateczną decyzję.
  3. Przed potwierdzeniem zainteresowania kredytem, należy uważnie przeczytać umowę.
  4. Należy zwracać szczególną uwagę na zapisy o dodatkowych kosztach kredytu, które znacząco mogą podnieść jego ostateczny koszt.

Pożyczanie jest dziecinnie łatwe

Z tym zdaniem trudno obecnie polemizować. Pożyczki krótkoterminowe można uzyskać dzisiaj właściwie w ciągu kilkunastu minut. Także nieco większe pożyczki i kredyty charakteryzują się coraz bardziej uproszczonymi procedurami ich przyznawania. Formularze, które jeszcze do niedawna tak przerażały kredytobiorców, dzisiaj są dużo prostsze i łatwiejsze do wypełnienia. Jednym z najłatwiejszych sposobów na pożyczenie pieniędzy są tzw. pożyczki online. To prosta forma ubiegania się o wsparcie finansowe. W przybliżeniu wygląda to następująco: klient na stronie podaje wnioskowaną kwotę, ilość potencjalnych rat, a system wylicza wysokość pojedynczej raty. Klient aplikuje o pożyczkę, wypełniając prosty formularz. Następnie mailem oraz smsem otrzymuje informację o decyzji pożyczkowej. W przypadku decyzji pozytywnej i dalszego zainteresowania klienta, po potwierdzeniu chęci wzięcia kredytu, do klienta trafiają pieniądze oraz umowa. Umowa przesyłana jest pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Jak pożyczać bezpiecznie?

Pożyczanie jest obecnie bardzo proste, na rynku jest jednak grupa nie do końca uczciwych firm, które wykorzystują prostotę systemu i niejednokrotny pośpiech klienta. Jeśli więc chcesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, zwróć uwagę na:

  1. Zakres działania firmy – od jak długiego czasu jest na rynku? czy działa w innych krajach?
  2. Dostępność wstępnego draftu umowy – oczywiste jest, że ostateczna jej wersja będzie dostępna dopiero po wyrażeniu chęci jej zawarcia, natomiast dobrze, abyś wcześniej mógł przyjrzeć się przykładowej jej wersji (robi tak np. https://www.lendonraty.pl/)
  3. Przyjrzyj się temu, jak chronione jest bezpieczeństwo twoich danych
  4. Zwróć uwagę na przejrzystość warunków, czytelne wyliczenia rat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here